Changes to the Register of Members' Interests
Peter Duncan

List all MPs and Register editions

This page shows how Peter Duncan's entry in the Register of Members' Interests has changed over time, starting at the most recent and working back to the earliest we have managed to parse. Please be aware that changes in typography/styling at the source might mean something is marked as changed (ie. removed and added) when it hasn't; sorry about that, but we do our best with the source material.

RemovedAdded

31 January 2004 - View full entry

6. Overseas visits

  • 2-9 November 2002, to Hong Kong, with the All-Party China Group. Airfares and accommodation paid for by the Government of the Hong Kong Special Administrative Region. (Registered 11 November 2002)
 

26 November 2002 - View full entry

6. Overseas visits

 
  • 2-9 November 2002, to Hong Kong, with the All-Party China Group. Airfares and accommodation paid for by the Government of the Hong Kong Special Administrative Region. (Registered 11 November 2002)

4. Sponsorship or financial or material support

  • A contribution of more than 25% of my election expenses at the 2001 General Election was made by Mr Leon Litchfield. (Registered 20 June 2001)
 

8. Land and Property

  • A holiday property in Inverness-shire, from which rental income will be received.
 

14 May 2002 (first entry we have)

4. Sponsorship or financial or material support

  • A contribution of more than 25% of my election expenses at the 2001 General Election was made by Mr Leon Litchfield. (Registered 20 June 2001)

8. Land and Property

  • A holiday property in Inverness-shire, from which rental income will be received.