Changes to the Register of Members' Interests
George Stevenson

List all MPs and Register editions

This page shows how George Stevenson's entry in the Register of Members' Interests has changed over time, starting at the most recent and working back to the earliest we have managed to parse. Please be aware that changes in typography/styling at the source might mean something is marked as changed (ie. removed and added) when it hasn't; sorry about that, but we do our best with the source material.

RemovedAdded

26 November 2002 - View full entry

2. Remunerated employment, office, profession etc

  • Member of Harris Parliamentary Panel. (£1-£1,000). Fee is given to constituency party.
 

4. Sponsorship or financial or material support

  • a2,000 p.a. donated by TGWU to Stoke South Constituency Party.
 

8. Land and Property

  • My wife and I are joint owners of my constituency office at 2A Stanton Road, Meir, Stoke-on-Trent.
 

14 May 2002 - View full entry

2. Remunerated employment, office, profession etc

  • Member of Harris Parliamentary Panel. (£1-£1,000)
  • Member of Political Opinion Panel of BPRI (Business Planning and Research International). (£1-£1,000)
  • Member of Harris Parliamentary Panel. (£1-£1,000). Fee is given to constituency party.

4. Sponsorship or financial or material support

 
  • a2,000 p.a. donated by TGWU to Stoke South Constituency Party.

8. Land and Property

 
  • My wife and I are joint owners of my constituency office at 2A Stanton Road, Meir, Stoke-on-Trent.

14 May 2001 - View full entry

6. Overseas visits

  • 6-12 April 1999, to Pakistan and Kashmir, as part of a parliamentary delegation from the UK and Norway, at the invitation of the Government of Azad Kashmir who provided accommodation and flights. (Registered 23 June 1999)
 

10 November 2000 (first entry we have)

2. Remunerated employment, office, profession etc

  • Member of Harris Parliamentary Panel. (£1-£1,000)
  • Member of Political Opinion Panel of BPRI (Business Planning and Research International). (£1-£1,000)

6. Overseas visits

  • 6-12 April 1999, to Pakistan and Kashmir, as part of a parliamentary delegation from the UK and Norway, at the invitation of the Government of Azad Kashmir who provided accommodation and flights. (Registered 23 June 1999)