Changes to the Register of Members' Interests
Seamus Mallon

List all MPs and Register editions

This page shows how Seamus Mallon's entry in the Register of Members' Interests has changed over time, starting at the most recent and working back to the earliest we have managed to parse. Please be aware that changes in typography/styling at the source might mean something is marked as changed (ie. removed and added) when it hasn't; sorry about that, but we do our best with the source material.

RemovedAdded

1 November 2005 - View full entry

2. Remunerated employment, office, profession etc

  • Fee for Robert Emrys Jones Lecture at Merchant Taylor's School, Crosby, on 18 May 2004. (Registered 10 January 2005)
 

28 January 2005 - View full entry

2. Remunerated employment, office, profession etc..

 
  • Fee for Robert Emrys Jones Lecture at Merchant Taylor's School, Crosby, on 18 May 2004. (Registered 10 January 2005)

31 January 2004 - View full entry

2. Remunerated employment, office, profession etc

  • Member of the Northern Ireland Assembly.
 

26 November 2002 - View full entry

2. Remunerated employment, office, profession etc

  • Deputy First Minister of the Northern Ireland Assembly . I ceased to hold this post on 5 November 2001. For the 12 weeks previous to that I was fulfilling the functions of that office and receiving remuneration, although technically I no longer held the position.
  • Member of the Northern Ireland Assembly.

14 May 2002 - View full entry

2. Remunerated employment, office, profession etc

  • Deputy First Minister of the Northern Ireland Assembly.
  • Deputy First Minister of the Northern Ireland Assembly . I ceased to hold this post on 5 November 2001. For the 12 weeks previous to that I was fulfilling the functions of that office and receiving remuneration, although technically I no longer held the position.

10 November 2000 (first entry we have)

2. Remunerated employment, office, profession etc

  • Deputy First Minister of the Northern Ireland Assembly.