Changes to the Register of Members' Interests
Bruce Grocott

List all MPs and Register editions

This page shows how Bruce Grocott's entry in the Register of Members' Interests has changed over time, starting at the most recent and working back to the earliest we have managed to parse. Please be aware that changes in typography/styling at the source might mean something is marked as changed (ie. removed and added) when it hasn't; sorry about that, but we do our best with the source material.

RemovedAdded

14 May 2002 - View full entry

2. Remunerated employment, office, profession etc

  • Member of the National Union of Journalists: occasional payment from writing and broadcasting.
 

6. Overseas visits

  • 16-22 September 2000, to the Republic of Korea. Travel and accommodation costs were met by the Korean Government. (Registered 28 September 2000)
 

10 November 2000 (first entry we have)

2. Remunerated employment, office, profession etc

  • Member of the National Union of Journalists: occasional payment from writing and broadcasting.

6. Overseas visits

  • 16-22 September 2000, to the Republic of Korea. Travel and accommodation costs were met by the Korean Government. (Registered 28 September 2000)