Only a few days to go: We’re raising £25,000 to keep TheyWorkForYou running and make sure people across the UK can hold their elected representatives to account.

Donate to our crowdfunder

Changes to the Register of Members' Interests
Denzil Davies

List all MPs and Register editions

This page shows how Denzil Davies's entry in the Register of Members' Interests has changed over time, starting at the most recent and working back to the earliest we have managed to parse. Please be aware that changes in typography/styling at the source might mean something is marked as changed (ie. removed and added) when it hasn't; sorry about that, but we do our best with the source material.

RemovedAdded

1 November 2005 - View full entry

2. Remunerated employment, office, profession, etc.

  • Barrister.
 

6. Overseas visits

  • 19-24 May 2004, to South Korea, partly funded by F.I.M. International. (Registered 19 July 2004)
 

8. Land and Property

  • Joint ownership of house in London.
 

8 September 2004 - View full entry

6. Overseas visits

 
  • 19-24 May 2004, to South Korea, partly funded by F.I.M. International. (Registered 19 July 2004)

26 November 2002 - View full entry

8. Land and Property

  • Joint ownership of freehold house in London.
  • Joint ownership of house in London.

14 May 2002 - View full entry

8. Land and Property

  • Joint ownership of a house in London.
  • Joint ownership of freehold house in London.

10 November 2000 (first entry we have)

2. Remunerated employment, office, profession, etc.

  • Barrister.

8. Land and Property

  • Joint ownership of a house in London.