Lord Sandhurst

Conservative Peer

Recent appearances

More of Lord Sandhurst’s recent appearances

RSS feed (?)

Profile

Conservative Peer

Entered the House of Lords on 23 June 2021

Currently held offices

  • Member, Arbitration Bill [HL] Special Public Bill Committee (since 24 Jan 2024)
  • Member, Justice and Home Affairs Committee (since 31 Jan 2023)

Other offices held in the past

  • Member, Fraud Act 2006 and Digital Fraud Committee (19 Jan 2022 to 31 Oct 2022)

Note for journalists and researchers: The data on this page may be used freely, on condition that TheyWorkForYou.com is cited as the source.

This data was produced by TheyWorkForYou from a variety of sources. Voting information from Public Whip.