The Archbishop of Canterbury

Peer

Recent appearances

More of The Archbishop of Canterbury’s recent appearances

RSS feed (?)

Profile

Bishop

Entered the House of Lords on 12 January 2012

Other offices held in the past

  • Member, Parliamentary Commission on Banking Standards (Joint Committee) (26 Feb 2013 to 12 Jun 2013)
  • Member, Parliamentary Commission on Banking Standards (Joint Committee) (17 Jul 2012 to 4 Feb 2013)

Numerology

Please note that numbers do not measure quality. Also, representatives may do other things not currently covered by this site. More about this

Note for journalists and researchers: The data on this page may be used freely, on condition that TheyWorkForYou.com is cited as the source.

This data was produced by TheyWorkForYou from a variety of sources. Voting information from Public Whip.