Lord Laird

Former Non-affiliated Peer

Profile

Former Non-affiliated Peer

Entered the House of Lords on 16 July 1999

Left the House of Lords on 10 July 2018

Party was UUP until 21 Jul 1999; Crossbench until 30 Sep 2009; UUP until 2 Jun 2013

Recent appearances

More of Lord Laird’s recent appearances

Note for journalists and researchers: The data on this page may be used freely, on condition that TheyWorkForYou.com is cited as the source.

This data was produced by TheyWorkForYou from a variety of sources. Voting information from Public Whip.