Lord Northbourne

Crossbench

A selection of Lord Northbourne's votes

See full list of topics voted on

We have lots more plain English analysis of Lord Northbourne’s voting record on issues like health, welfare, taxation and more. Visit Lord Northbourne’s full vote analysis page for more.

Recent appearances

More of Lord Northbourne’s recent appearances

RSS feed (?)

Profile

Crossbench Peer

Entered the House of Lords in 1982

Other offices held in the past

  • Member, EU Sub-Committee C (30 Nov 1989 to 5 Nov 1993)
  • Member, EU Sub-Committee D (6 Nov 1985 to 1 Nov 1990)

Numerology

Please note that numbers do not measure quality. Also, representatives may do other things not currently covered by this site.
More about this

Note for journalists and researchers: The data on this page may be used freely, on condition that TheyWorkForYou.com is cited as the source.

This data was produced by TheyWorkForYou from a variety of sources. Voting information from Public Whip.