Lord Tanlaw

Former Conservative Peer

Profile

Former Conservative Peer

Entered the House of Lords on 21 May 1971

Left the House of Lords on 3 November 2017 — retired

Party was Crossbench until 10 Nov 2015

Other offices held in the past

  • Member, EU Sub-Committee F (27 Nov 1980 to 31 Oct 1984)

Recent appearances

More of Lord Tanlaw’s recent appearances

Note for journalists and researchers: The data on this page may be used freely, on condition that TheyWorkForYou.com is cited as the source.

This data was produced by TheyWorkForYou from a variety of sources. Voting information from Public Whip.