Margo MacDonald

Former Independent MSP for Lothian

Profile

Former Independent MSP for Lothian

Entered the Scottish Parliament on 6 May 1999 — Election

Left the Scottish Parliament on 4 April 2014 — Died

Party was Independent until 27 Jan 2003

Also represented Lothians

Recent appearances

  • Scottish Parliament: Finance 11 Dec 2013

    Will the member give way.
  • Scottish Parliament: Finance 11 Dec 2013

    Will the member give way?
  • Scottish Parliament: Finance 11 Dec 2013

    Much as I appreciate hearing the detail that is comprising the debate at this precise moment, I cannot help but think that the Opposition has to come up with an answer to the question that is being asked elsewhere in the United Kingdom: what are we going to do about the cost of living?

More of Margo MacDonald’s recent appearances

Note for journalists and researchers: The data on this page may be used freely, on condition that TheyWorkForYou.com is cited as the source.

This data was produced by TheyWorkForYou from a variety of sources. Voting information from Public Whip.