All MPs

Stephen Farry

North Down Alliance

Nigel Adams

Selby and Ainsty Conservative

Bim Afolami

Hitchin and Harpenden Conservative

Adam Afriyie

Windsor Conservative

Nickie Aiken

Cities of London and Westminster Conservative

Peter Aldous

Waveney Conservative

Lucy Allan

Telford Conservative

Sir David Amess

Southend West Conservative

Lee Anderson

Ashfield Conservative

Stuart Anderson

Wolverhampton South West Conservative

Stuart Andrew

Pudsey Conservative

Caroline Ansell

Eastbourne Conservative

Edward Argar

Charnwood Conservative

Sarah Atherton

Wrexham Conservative

Victoria Atkins

Louth and Horncastle Conservative

Gareth Bacon

Orpington Conservative

Richard Bacon

South Norfolk Conservative

Kemi Badenoch

Saffron Walden Conservative

Shaun Bailey

West Bromwich West Conservative

Siobhan Baillie

Stroud Conservative

Duncan Baker

North Norfolk Conservative

Steven Baker

Wycombe Conservative

Harriett Baldwin

West Worcestershire Conservative

Steve Barclay

North East Cambridgeshire Conservative

John Baron

Basildon and Billericay Conservative

Simon Baynes

Clwyd South Conservative

Aaron Bell

Newcastle-under-Lyme Conservative

Scott Benton

Blackpool South Conservative

Paul Beresford

Mole Valley Conservative

Jake Berry

Rossendale and Darwen Conservative

Saqib Bhatti

Meriden Conservative

Bob Blackman

Harrow East Conservative

Crispin Blunt

Reigate Conservative

Peter Bone

Wellingborough Conservative

Peter Bottomley

Worthing West Conservative

Andrew Bowie

West Aberdeenshire and Kincardine Conservative

Ben Bradley

Mansfield Conservative

Karen Bradley

Staffordshire Moorlands Conservative

Graham Brady

Altrincham and Sale West Conservative

Suella Braverman

Fareham Conservative

Jack Brereton

Stoke-on-Trent South Conservative

Andrew Bridgen

North West Leicestershire Conservative

Steve Brine

Winchester Conservative

Paul Bristow

Peterborough Conservative

Sara Britcliffe

Hyndburn Conservative

James Brokenshire

Old Bexley and Sidcup Conservative

Anthony Browne

South Cambridgeshire Conservative

Fiona Bruce

Congleton Conservative

Felicity Buchan

Kensington Conservative

Robert Buckland

South Swindon Conservative

Alex Burghart

Brentwood and Ongar Conservative

Conor Burns

Bournemouth West Conservative

Rob Butler

Aylesbury Conservative

Alun Cairns

Vale of Glamorgan Conservative

Andy Carter

Warrington South Conservative

James Cartlidge

South Suffolk Conservative

Bill Cash

Stone Conservative

Miriam Cates

Penistone and Stocksbridge Conservative

Maria Caulfield

Lewes Conservative

Alex Chalk

Cheltenham Conservative

Rehman Chishti

Gillingham and Rainham Conservative

Christopher Chope

Christchurch Conservative

Jo Churchill

Bury St Edmunds Conservative

Greg Clark

Tunbridge Wells Conservative

Simon Clarke

Middlesbrough South and East Cleveland Conservative

Theo Clarke

Stafford Conservative

Brendan Clarke-Smith

Bassetlaw Conservative

Chris Clarkson

Heywood and Middleton Conservative

James Cleverly

Braintree Conservative

Geoffrey Clifton-Brown

The Cotswolds Conservative

Therese Coffey

Suffolk Coastal Conservative

Elliot Colburn

Carshalton and Wallington Conservative

Damian Collins

Folkestone and Hythe Conservative

Alberto Costa

South Leicestershire Conservative

Robert Courts

Witney Conservative

Claire Coutinho

East Surrey Conservative

Geoffrey Cox

Torridge and West Devon Conservative

Stephen Crabb

Preseli Pembrokeshire Conservative

Virginia Crosbie

Ynys Môn Conservative

Tracey Crouch

Chatham and Aylesford Conservative

James Daly

Bury North Conservative

David Davies

Monmouth Conservative

Gareth Davies

Grantham and Stamford Conservative

James Davies

Vale of Clwyd Conservative

Mims Davies

Mid Sussex Conservative

Philip Davies

Shipley Conservative

David Davis

Haltemprice and Howden Conservative

Dehenna Davison

Bishop Auckland Conservative

Caroline Dinenage

Gosport Conservative

Sarah Dines

Derbyshire Dales Conservative

Jonathan Djanogly

Huntingdon Conservative

Leo Docherty

Aldershot Conservative

Michelle Donelan

Chippenham Conservative

Nadine Dorries

Mid Bedfordshire Conservative

Steve Double

St Austell and Newquay Conservative

Oliver Dowden

Hertsmere Conservative

Jackie Doyle-Price

Thurrock Conservative

Richard Drax

South Dorset Conservative

Flick Drummond

Meon Valley Conservative

James Duddridge

Rochford and Southend East Conservative

David Duguid

Banff and Buchan Conservative

Iain Duncan Smith

Chingford and Woodford Green Conservative

Philip Dunne

Ludlow Conservative

Mark Eastwood

Dewsbury Conservative

Ruth Edwards

Rushcliffe Conservative

Michael Ellis

Northampton North Conservative

Tobias Ellwood

Bournemouth East Conservative

Natalie Elphicke

Dover Conservative

George Eustice

Camborne and Redruth Conservative

Luke Evans

Bosworth Conservative

Nigel Evans

Ribble Valley Conservative

David Evennett

Bexleyheath and Crayford Conservative

Ben Everitt

Milton Keynes North Conservative

Michael Fabricant

Lichfield Conservative

Laura Farris

Newbury Conservative

Simon Fell

Barrow and Furness Conservative

Katherine Fletcher

South Ribble Conservative

Mark Fletcher

Bolsover Conservative

Nicholas Fletcher

Don Valley Conservative

Vicky Ford

Chelmsford Conservative

Kevin Foster

Torbay Conservative

Liam Fox

North Somerset Conservative

Mark Francois

Rayleigh and Wickford Conservative

Lucy Frazer

South East Cambridgeshire Conservative

George Freeman

Mid Norfolk Conservative

Mike Freer

Finchley and Golders Green Conservative

Richard Fuller

North East Bedfordshire Conservative

Marcus Fysh

Yeovil Conservative

Roger Gale

North Thanet Conservative

Mark Garnier

Wyre Forest Conservative

Nusrat Ghani

Wealden Conservative

Nick Gibb

Bognor Regis and Littlehampton Conservative

Peter Gibson

Darlington Conservative

Jo Gideon

Stoke-on-Trent Central Conservative

Dame Cheryl Gillan

Chesham and Amersham Conservative

John Glen

Salisbury Conservative

Robert Goodwill

Scarborough and Whitby Conservative

Michael Gove

Surrey Heath Conservative

Richard Graham

Gloucester Conservative

Helen Grant

Maidstone and The Weald Conservative

James Gray

North Wiltshire Conservative

Chris Grayling

Epsom and Ewell Conservative

Chris Green

Bolton West Conservative

Damian Green

Ashford Conservative

Andrew Griffith

Arundel and South Downs Conservative

Kate Griffiths

Burton Conservative

James Grundy

Leigh Conservative

Jonathan Gullis

Stoke-on-Trent North Conservative

Robert Halfon

Harlow Conservative

Luke Hall

Thornbury and Yate Conservative

Stephen Hammond

Wimbledon Conservative

Matthew Hancock

West Suffolk Conservative

Greg Hands

Chelsea and Fulham Conservative

Mark Harper

Forest of Dean Conservative

Rebecca Harris

Castle Point Conservative

Trudy Harrison

Copeland Conservative

Sally-Ann Hart

Hastings and Rye Conservative

Simon Hart

Carmarthen West and South Pembrokeshire Conservative

John Hayes

South Holland and The Deepings Conservative

Oliver Heald

North East Hertfordshire Conservative

James Heappey

Wells Conservative

Chris Heaton-Harris

Daventry Conservative

Gordon Henderson

Sittingbourne and Sheppey Conservative

Darren Henry

Broxtowe Conservative

Antony Higginbotham

Burnley Conservative

Damian Hinds

East Hampshire Conservative

Simon Hoare

North Dorset Conservative

Richard Holden

North West Durham Conservative

Kevin Hollinrake

Thirsk and Malton Conservative

Philip Hollobone

Kettering Conservative

Adam Holloway

Gravesham Conservative

Paul Holmes

Eastleigh Conservative

John Howell

Henley Conservative

Paul Howell

Sedgefield Conservative

Nigel Huddleston

Mid Worcestershire Conservative

Neil Hudson

Penrith and The Border Conservative

Eddie Hughes

Walsall North Conservative

Jane Hunt

Loughborough Conservative

Jeremy Hunt

South West Surrey Conservative

Tom Hunt

Ipswich Conservative

Alister Jack

Dumfries and Galloway Conservative

Sajid Javid

Bromsgrove Conservative

Ranil Jayawardena

North East Hampshire Conservative

Bernard Jenkin

Harwich and North Essex Conservative

Mark Jenkinson

Workington Conservative

Andrea Jenkyns

Morley and Outwood Conservative

Robert Jenrick

Newark Conservative

Boris Johnson

Uxbridge and South Ruislip Conservative

Dr Caroline Johnson

Sleaford and North Hykeham Conservative

Gareth Johnson

Dartford Conservative

David Johnston

Wantage Conservative

Andrew Jones

Harrogate and Knaresborough Conservative

David Jones

Clwyd West Conservative

Fay Jones

Brecon and Radnorshire Conservative

Marcus Jones

Nuneaton Conservative

Simon Jupp

East Devon Conservative

Daniel Kawczynski

Shrewsbury and Atcham Conservative

Alicia Kearns

Rutland and Melton Conservative

Gillian Keegan

Chichester Conservative

Imran Ahmad Khan

Wakefield Conservative

Greg Knight

East Yorkshire Conservative

Julian Knight

Solihull Conservative

Danny Kruger

Devizes Conservative

Kwasi Kwarteng

Spelthorne Conservative

Eleanor Laing

Epping Forest Conservative

John Lamont

Berwickshire, Roxburgh and Selkirk Conservative

Robert Largan

High Peak Conservative

Pauline Latham

Mid Derbyshire Conservative

Andrea Leadsom

South Northamptonshire Conservative

Edward Leigh

Gainsborough Conservative

Ian Levy

Blyth Valley Conservative

Andrew Lewer

Northampton South Conservative

Brandon Lewis

Great Yarmouth Conservative

Ian Liddell-Grainger

Bridgwater and West Somerset Conservative

Chris Loder

West Dorset Conservative

Mark Logan

Bolton North East Conservative

Marco Longhi

Dudley North Conservative

Julia Lopez

Hornchurch and Upminster Conservative

Jack Lopresti

Filton and Bradley Stoke Conservative

Jonathan Lord

Woking Conservative

Tim Loughton

East Worthing and Shoreham Conservative

Craig Mackinlay

South Thanet Conservative

Cherilyn Mackrory

Truro and Falmouth Conservative

Rachel Maclean

Redditch Conservative

Alan Mak

Havant Conservative

Kit Malthouse

North West Hampshire Conservative

Anthony Mangnall

Totnes Conservative

Scott Mann

North Cornwall Conservative

Julie Marson

Hertford and Stortford Conservative

Theresa May

Maidenhead Conservative

Jerome Mayhew

Broadland Conservative

Paul Maynard

Blackpool North and Cleveleys Conservative

Jason McCartney

Colne Valley Conservative

Karl McCartney

Lincoln Conservative

Stephen McPartland

Stevenage Conservative

Esther McVey

Tatton Conservative

Mark Menzies

Fylde Conservative

Johnny Mercer

Plymouth, Moor View Conservative

Huw Merriman

Bexhill and Battle Conservative

Stephen Metcalfe

South Basildon and East Thurrock Conservative

Robin Millar

Aberconwy Conservative

Maria Miller

Basingstoke Conservative

Amanda Milling

Cannock Chase Conservative

Nigel Mills

Amber Valley Conservative

Andrew Mitchell

Sutton Coldfield Conservative

Gagan Mohindra

South West Hertfordshire Conservative

Damien Moore

Southport Conservative

Robbie Moore

Keighley Conservative

Penny Mordaunt

Portsmouth North Conservative

Anne Marie Morris

Newton Abbot Conservative

David Morris

Morecambe and Lunesdale Conservative

James Morris

Halesowen and Rowley Regis Conservative

Joy Morrissey

Beaconsfield Conservative

Wendy Morton

Aldridge-Brownhills Conservative

Kieran Mullan

Crewe and Nantwich Conservative

Holly Mumby-Croft

Scunthorpe Conservative

David Mundell

Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale Conservative

Sheryll Murray

South East Cornwall Conservative

Andrew Murrison

South West Wiltshire Conservative

Bob Neill

Bromley and Chislehurst Conservative

Lia Nici

Great Grimsby Conservative

Caroline Nokes

Romsey and Southampton North Conservative

Jesse Norman

Hereford and South Herefordshire Conservative

Neil O'Brien

Harborough Conservative

Matthew Offord

Hendon Conservative

Guy Opperman

Hexham Conservative

Neil Parish

Tiverton and Honiton Conservative

Priti Patel

Witham Conservative

Owen Paterson

North Shropshire Conservative

Mark Pawsey

Rugby Conservative

Mike Penning

Hemel Hempstead Conservative

John Penrose

Weston-Super-Mare Conservative

Andrew Percy

Brigg and Goole Conservative

Chris Philp

Croydon South Conservative

Christopher Pincher

Tamworth Conservative

Daniel Poulter

Central Suffolk and North Ipswich Conservative

Rebecca Pow

Taunton Deane Conservative

Victoria Prentis

Banbury Conservative

Mark Pritchard

The Wrekin Conservative

Tom Pursglove

Corby Conservative

Jeremy Quin

Horsham Conservative

Will Quince

Colchester Conservative

Dominic Raab

Esher and Walton Conservative

Tom Randall

Gedling Conservative

John Redwood

Wokingham Conservative

Jacob Rees-Mogg

North East Somerset Conservative

Nicola Richards

West Bromwich East Conservative

Angela Richardson

Guildford Conservative

Rob Roberts

Delyn Conservative

Laurence Robertson

Tewkesbury Conservative

Mary Robinson

Cheadle Conservative

Andrew Rosindell

Romford Conservative

Douglas Ross

Moray Conservative

Lee Rowley

North East Derbyshire Conservative

Dean Russell

Watford Conservative

David Rutley

Macclesfield Conservative

Gary Sambrook

Birmingham, Northfield Conservative

Selaine Saxby

North Devon Conservative

Paul Scully

Sutton and Cheam Conservative

Bob Seely

Isle of Wight Conservative

Andrew Selous

South West Bedfordshire Conservative

Grant Shapps

Welwyn Hatfield Conservative

Alok Sharma

Reading West Conservative

Alec Shelbrooke

Elmet and Rothwell Conservative

David Simmonds

Ruislip, Northwood and Pinner Conservative

Chris Skidmore

Kingswood Conservative

Chloe Smith

Norwich North Conservative

Greg Smith

Buckingham Conservative

Henry Smith

Crawley Conservative

Julian Smith

Skipton and Ripon Conservative

Royston Smith

Southampton, Itchen Conservative

Amanda Solloway

Derby North Conservative

Ben Spencer

Runnymede and Weybridge Conservative

Mark Spencer

Sherwood Conservative

Alexander Stafford

Rother Valley Conservative

Andrew Stephenson

Pendle Conservative

Jane Stevenson

Wolverhampton North East Conservative

John Stevenson

Carlisle Conservative

Bob Stewart

Beckenham Conservative

Iain Stewart

Milton Keynes South Conservative

Gary Streeter

South West Devon Conservative

Mel Stride

Central Devon Conservative

Graham Stuart

Beverley and Holderness Conservative

Julian Sturdy

York Outer Conservative

Rishi Sunak

Richmond (Yorks) Conservative

James Sunderland

Bracknell Conservative

Desmond Swayne

New Forest West Conservative

Robert Syms

Poole Conservative

Derek Thomas

St Ives Conservative

Maggie Throup

Erewash Conservative

Edward Timpson

Eddisbury Conservative

Kelly Tolhurst

Rochester and Strood Conservative

Justin Tomlinson

North Swindon Conservative

Michael Tomlinson

Mid Dorset and North Poole Conservative

Craig Tracey

North Warwickshire Conservative

Anne-Marie Trevelyan

Berwick-upon-Tweed Conservative

Laura Trott

Sevenoaks Conservative

Elizabeth Truss

South West Norfolk Conservative

Thomas Tugendhat

Tonbridge and Malling Conservative

Shailesh Vara

North West Cambridgeshire Conservative

Martin Vickers

Cleethorpes Conservative

Matt Vickers

Stockton South Conservative

Theresa Villiers

Chipping Barnet Conservative

Christian Wakeford

Bury South Conservative

Charles Walker

Broxbourne Conservative

Robin Walker

Worcester Conservative

Ben Wallace

Wyre and Preston North Conservative

Jamie Wallis

Bridgend Conservative

David Warburton

Somerton and Frome Conservative

Matt Warman

Boston and Skegness Conservative

Giles Watling

Clacton Conservative

Suzanne Webb

Stourbridge Conservative

Helen Whately

Faversham and Mid Kent Conservative

Heather Wheeler

South Derbyshire Conservative

Craig Whittaker

Calder Valley Conservative

John Whittingdale

Maldon Conservative

Bill Wiggin

North Herefordshire Conservative

James Wild

North West Norfolk Conservative

Craig Williams

Montgomeryshire Conservative

Gavin Williamson

South Staffordshire Conservative

Mike Wood

Dudley South Conservative

William Wragg

Hazel Grove Conservative

Jeremy Wright

Kenilworth and Southam Conservative

Jacob Young

Redcar Conservative

Nadhim Zahawi

Stratford-on-Avon Conservative

Gregory Campbell

East Londonderry DUP

Jeffrey M. Donaldson

Lagan Valley DUP

Paul Girvan

South Antrim DUP

Carla Lockhart

Upper Bann DUP

Ian Paisley Jnr

North Antrim DUP

Gavin Robinson

Belfast East DUP

Jim Shannon

Strangford DUP

Sammy Wilson

East Antrim DUP

Caroline Lucas

Brighton, Pavilion Green

Jonathan Edwards

Carmarthen East and Dinefwr Independent

Margaret Ferrier

Rutherglen and Hamilton West Independent

Julian Lewis

New Forest East Independent

Diane Abbott

Hackney North and Stoke Newington Labour

Debbie Abrahams

Oldham East and Saddleworth Labour

Rushanara Ali

Bethnal Green and Bow Labour

Tahir Ali

Birmingham, Hall Green Labour

Rosena Allin-Khan

Tooting Labour

Mike Amesbury

Weaver Vale Labour

Fleur Anderson

Putney Labour

Tonia Antoniazzi

Gower Labour

Jon Ashworth

Leicester South Labour

Paula Barker

Liverpool, Wavertree Labour

Margaret Beckett

Derby South Labour

Apsana Begum

Poplar and Limehouse Labour

Hilary Benn

Leeds Central Labour

Clive Betts

Sheffield South East Labour

Olivia Blake

Sheffield, Hallam Labour

Paul Blomfield

Sheffield Central Labour

Ben Bradshaw

Exeter Labour

Kevin Brennan

Cardiff West Labour

Lyn Brown

West Ham Labour

Nick Brown

Newcastle upon Tyne East Labour

Chris Bryant

Rhondda Labour

Karen Buck

Westminster North Labour

Richard Burgon

Leeds East Labour

Dawn Butler

Brent Central Labour

Ian Byrne

Liverpool, West Derby Labour

Liam Byrne

Birmingham, Hodge Hill Labour

Ruth Cadbury

Brentford and Isleworth Labour

Alan Campbell

Tynemouth Labour

Dan Carden

Liverpool, Walton Labour

Sarah Champion

Rotherham Labour

Bambos Charalambous

Enfield, Southgate Labour

Feryal Clark

Enfield North Labour

Rosie Cooper

West Lancashire Labour

Yvette Cooper

Normanton, Pontefract and Castleford Labour

Jeremy Corbyn

Islington North Labour

Neil Coyle

Bermondsey and Old Southwark Labour

Jon Cruddas

Dagenham and Rainham Labour

John Cryer

Leyton and Wanstead Labour

Judith Cummins

Bradford South Labour

Alex Cunningham

Stockton North Labour

Janet Daby

Lewisham East Labour

Wayne David

Caerphilly Labour

Geraint Davies

Swansea West Labour

Alex Davies-Jones

Pontypridd Labour

Marsha de Cordova

Battersea Labour

Thangam Debbonaire

Bristol West Labour

Tan Dhesi

Slough Labour

Peter Dowd

Bootle Labour

Jack Dromey

Birmingham, Erdington Labour

Rosie Duffield

Canterbury Labour

Angela Eagle

Wallasey Labour

Maria Eagle

Garston and Halewood Labour

Clive Efford

Eltham Labour

Julie Elliott

Sunderland Central Labour

Chris Elmore

Ogmore Labour

Bill Esterson

Sefton Central Labour

Colleen Fletcher

Coventry North East Labour

Yvonne Fovargue

Makerfield Labour

Vicky Foxcroft

Lewisham, Deptford Labour

Mary Foy

City of Durham Labour

Gill Furniss

Sheffield, Brightside and Hillsborough Labour

Barry Gardiner

Brent North Labour

Mary Glindon

North Tyneside Labour

Kate Green

Stretford and Urmston Labour

Lilian Greenwood

Nottingham South Labour

Margaret Greenwood

Wirral West Labour

Nia Griffith

Llanelli Labour

Andrew Gwynne

Denton and Reddish Labour

Louise Haigh

Sheffield, Heeley Labour

Fabian Hamilton

Leeds North East Labour

Emma Hardy

Kingston upon Hull West and Hessle Labour

Harriet Harman

Camberwell and Peckham Labour

Carolyn Harris

Swansea East Labour

Helen Hayes

Dulwich and West Norwood Labour

John Healey

Wentworth and Dearne Labour

Mike Hill

Hartlepool Labour

Margaret Hodge

Barking Labour

Sharon Hodgson

Washington and Sunderland West Labour

Kate Hollern

Blackburn Labour

Rachel Hopkins

Luton South Labour

George Howarth

Knowsley Labour

Rupa Huq

Ealing Central and Acton Labour

Imran Hussain

Bradford East Labour

Dan Jarvis

Barnsley Central Labour

Diana R. Johnson

Kingston upon Hull North Labour

Kim Johnson

Liverpool, Riverside Labour

Darren Jones

Bristol North West Labour

Gerald Jones

Merthyr Tydfil and Rhymney Labour

Kevan Jones

North Durham Labour

Ruth Jones

Newport West Labour

Sarah Jones

Croydon Central Labour

Mike Kane

Wythenshawe and Sale East Labour

Barbara Keeley

Worsley and Eccles South Labour

Liz Kendall

Leicester West Labour

Afzal Khan

Manchester, Gorton Labour

Stephen Kinnock

Aberavon Labour

Peter Kyle

Hove Labour

David Lammy

Tottenham Labour

Ian Lavery

Wansbeck Labour

Emma Lewell-Buck

South Shields Labour

Clive Lewis

Norwich South Labour

Tony Lloyd

Rochdale Labour

Rebecca Long-Bailey

Salford and Eccles Labour

Holly Lynch

Halifax Labour

Justin Madders

Ellesmere Port and Neston Labour

Khalid Mahmood

Birmingham, Perry Barr Labour

Shabana Mahmood

Birmingham, Ladywood Labour

Chris Matheson

City of Chester Labour

Steve McCabe

Birmingham, Selly Oak Labour

Kerry McCarthy

Bristol East Labour

Siobhain McDonagh

Mitcham and Morden Labour

Andy McDonald

Middlesbrough Labour

John Martin McDonnell

Hayes and Harlington Labour

Pat McFadden

Wolverhampton South East Labour

Conor McGinn

St Helens North Labour

Alison McGovern

Wirral South Labour

Catherine McKinnell

Newcastle upon Tyne North Labour

Anna McMorrin

Cardiff North Labour

Ian Mearns

Gateshead Labour

Ed Miliband

Doncaster North Labour

Navendu Mishra

Stockport Labour

Jessica Morden

Newport East Labour

Stephen Morgan

Portsmouth South Labour

Grahame Morris

Easington Labour

Ian Murray

Edinburgh South Labour

Lisa Nandy

Wigan Labour

Charlotte Nichols

Warrington North Labour

Chi Onwurah

Newcastle upon Tyne Central Labour

Abena Oppong-Asare

Erith and Thamesmead Labour

Kate Osborne

Jarrow Labour

Taiwo Owatemi

Coventry North West Labour

Sarah Owen

Luton North Labour

Stephanie Peacock

Barnsley East Labour

Matthew Pennycook

Greenwich and Woolwich Labour

Toby Perkins

Chesterfield Labour

Jess Phillips

Birmingham, Yardley Labour

Bridget Phillipson

Houghton and Sunderland South Labour

Yasmin Qureshi

Bolton South East Labour

Angela Rayner

Ashton-under-Lyne Labour

Ellie Reeves

Lewisham West and Penge Labour

Rachel Reeves

Leeds West Labour

Bell Ribeiro-Addy

Streatham Labour

Marie Rimmer

St Helens South and Whiston Labour

Matt Rodda

Reading East Labour

Naseem Shah

Bradford West Labour

Virendra Sharma

Ealing, Southall Labour

Tulip Siddiq

Hampstead and Kilburn Labour

Andrew Slaughter

Hammersmith Labour

Cat Smith

Lancaster and Fleetwood Labour

Jeff Smith

Manchester, Withington Labour

Nick Smith

Blaenau Gwent Labour

Karin Smyth

Bristol South Labour

John Spellar

Warley Labour

Keir Starmer

Holborn and St Pancras Labour

Jo Stevens

Cardiff Central Labour

Wes Streeting

Ilford North Labour

Graham Stringer

Blackley and Broughton Labour

Zarah Sultana

Coventry South Labour

Mark Tami

Alyn and Deeside Labour

Sam Tarry

Ilford South Labour

Nick Thomas-Symonds

Torfaen Labour

Emily Thornberry

Islington South and Finsbury Labour

Stephen Timms

East Ham Labour

Jon Trickett

Hemsworth Labour

Karl Turner

Kingston upon Hull East Labour

Derek Twigg

Halton Labour

Liz Twist

Blaydon Labour

Valerie Vaz

Walsall South Labour

Claudia Webbe

Leicester East Labour

Catherine West

Hornsey and Wood Green Labour

Matt Western

Warwick and Leamington Labour

Alan Whitehead

Southampton, Test Labour

Mick Whitley

Birkenhead Labour

Nadia Whittome

Nottingham East Labour

Beth Winter

Cynon Valley Labour

Rosie Winterton

Doncaster Central Labour

Mohammad Yasin

Bedford Labour

Daniel Zeichner

Cambridge Labour

Tracy Brabin

Batley and Spen Labour/Co-operative

Stella Creasy

Walthamstow Labour/Co-operative

Anneliese Dodds

Oxford East Labour/Co-operative

Stephen Doughty

Cardiff South and Penarth Labour/Co-operative

Florence Eshalomi

Vauxhall Labour/Co-operative

Chris Evans

Islwyn Labour/Co-operative

Preet Kaur Gill

Birmingham, Edgbaston Labour/Co-operative

Mark Hendrick

Preston Labour/Co-operative

Meg Hillier

Hackney South and Shoreditch Labour/Co-operative

Seema Malhotra

Feltham and Heston Labour/Co-operative

Rachael Maskell

York Central Labour/Co-operative

Jim McMahon

Oldham West and Royton Labour/Co-operative

James Murray

Ealing North Labour/Co-operative

Alex Norris

Nottingham North Labour/Co-operative

Kate Osamor

Edmonton Labour/Co-operative

Luke Pollard

Plymouth, Sutton and Devonport Labour/Co-operative

Lucy Powell

Manchester Central Labour/Co-operative

Steve Reed

Croydon North Labour/Co-operative

Christina Rees

Neath Labour/Co-operative

Jonathan Reynolds

Stalybridge and Hyde Labour/Co-operative

Lloyd Russell-Moyle

Brighton, Kemptown Labour/Co-operative

Barry Sheerman

Huddersfield Labour/Co-operative

Alex Sobel

Leeds North West Labour/Co-operative

Gareth Thomas

Harrow West Labour/Co-operative

Alistair Carmichael

Orkney and Shetland Liberal Democrat

Wendy Chamberlain

North East Fife Liberal Democrat

Daisy Cooper

St Albans Liberal Democrat

Edward Davey

Kingston and Surbiton Liberal Democrat

Tim Farron

Westmorland and Lonsdale Liberal Democrat

Wera Hobhouse

Bath Liberal Democrat

Christine Jardine

Edinburgh West Liberal Democrat

Layla Moran

Oxford West and Abingdon Liberal Democrat

Sarah Olney

Richmond Park Liberal Democrat

Jamie Stone

Caithness, Sutherland and Easter Ross Liberal Democrat

Munira Wilson

Twickenham Liberal Democrat

Ben Lake

Ceredigion Plaid Cymru

Liz Saville-Roberts

Dwyfor Meirionnydd Plaid Cymru

Hywel Williams

Arfon Plaid Cymru

Hannah Bardell

Livingston Scottish National Party

Mhairi Black

Paisley and Renfrewshire South Scottish National Party

Ian Blackford

Ross, Skye and Lochaber Scottish National Party

Kirsty Blackman

Aberdeen North Scottish National Party

Steven Bonnar

Coatbridge, Chryston and Bellshill Scottish National Party

Deidre Brock

Edinburgh North and Leith Scottish National Party

Alan Brown

Kilmarnock and Loudoun Scottish National Party

Amy Callaghan

East Dunbartonshire Scottish National Party

Lisa Cameron

East Kilbride, Strathaven and Lesmahagow Scottish National Party

Douglas Chapman

Dunfermline and West Fife Scottish National Party

Joanna Cherry

Edinburgh South West Scottish National Party

Ronnie Cowan

Inverclyde Scottish National Party

Angela Crawley

Lanark and Hamilton East Scottish National Party

Martyn Day

Linlithgow and East Falkirk Scottish National Party

Martin Docherty

West Dunbartonshire Scottish National Party

Dave Doogan

Angus Scottish National Party

Allan Dorans

Ayr, Carrick and Cumnock Scottish National Party

Marion Fellows

Motherwell and Wishaw Scottish National Party

Stephen Flynn

Aberdeen South Scottish National Party

Patricia Gibson

North Ayrshire and Arran Scottish National Party

Patrick Grady

Glasgow North Scottish National Party

Peter Grant

Glenrothes Scottish National Party

Neil Gray

Airdrie and Shotts Scottish National Party

Neale Hanvey

Kirkcaldy and Cowdenbeath Scottish National Party

Drew Hendry

Inverness, Nairn, Badenoch and Strathspey Scottish National Party

Stewart Hosie

Dundee East Scottish National Party

Chris Law

Dundee West Scottish National Party

David Linden

Glasgow East Scottish National Party

Kenny MacAskill

East Lothian Scottish National Party

Angus MacNeil

Na h-Eileanan an Iar Scottish National Party

Stewart McDonald

Glasgow South Scottish National Party

Stuart McDonald

Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East Scottish National Party

Anne McLaughlin

Glasgow North East Scottish National Party

John McNally

Falkirk Scottish National Party

Carol Monaghan

Glasgow North West Scottish National Party

Gavin Newlands

Paisley and Renfrewshire North Scottish National Party

John Nicolson

Ochil and South Perthshire Scottish National Party

Brendan O'Hara

Argyll and Bute Scottish National Party

Kirsten Oswald

East Renfrewshire Scottish National Party

Tommy Sheppard

Edinburgh East Scottish National Party

Alyn Smith

Stirling Scottish National Party

Chris Stephens

Glasgow South West Scottish National Party

Alison Thewliss

Glasgow Central Scottish National Party

Owen Thompson

Midlothian Scottish National Party

Richard Thomson

Gordon Scottish National Party

Philippa Whitford

Central Ayrshire Scottish National Party

Pete Wishart

Perth and North Perthshire Scottish National Party

Órfhlaith Begley

West Tyrone Sinn Féin

Mickey Brady

Newry and Armagh Sinn Féin

John Finucane

Belfast North Sinn Féin

Michelle Gildernew

Fermanagh and South Tyrone Sinn Féin

Christopher Hazzard

South Down Sinn Féin

Paul Maskey

Belfast West Sinn Féin

Francie Molloy

Mid Ulster Sinn Féin

Colum Eastwood

Foyle

Claire Hanna

Belfast South

Lindsay Hoyle

Chorley Speaker