Jamie Stone

Liberal Democrat Spokesperson (Armed Forces)

Liberal Democrat MP for Caithness, Sutherland and Easter Ross

@JamieHWStone

How Jamie Stone voted on Social Issues #

Last updated: 13 June 2018

How Jamie Stone voted on Foreign Policy and Defence #

Last updated: 9 April 2019

How Jamie Stone voted on Welfare and Benefits #

  • We don’t have enough information to calculate Jamie Stone’s position on reducing housing benefit for social tenants deemed to have excess bedrooms (which Labour describe as the "bedroom tax"). Show votes 0 votes for, 1 vote against, in 2018
Last updated: 8 May 2018

How Jamie Stone voted on Taxation and Employment #

Last updated: 19 November 2018

How Jamie Stone voted on Business and the Economy #

Last updated: 12 November 2018

How Jamie Stone voted on Education #

  • Has never voted on university tuition fees
Last updated: 29 June 2017

How Jamie Stone voted on Constitutional Reform #

Last updated: 20 March 2019

How Jamie Stone voted on Environmental Issues #

Last updated: 11 July 2018

How Jamie Stone voted on Transport #

Last updated: 31 October 2017

How Jamie Stone voted on Miscellaneous Topics #

Last updated: 5 September 2018

Note for journalists and researchers: The data on this page may be used freely, on condition that TheyWorkForYou.com is cited as the source.

For an explanation of the vote descriptions please see the FAQ entries on vote descriptions and how the voting record is decided

Profile photo: © Parliament (CC-BY 3.0)