Rosena Allin-Khan

Shadow Minister (Digital, Culture, Media and Sport) (Sport)

Profile photo: © Parliament (CC-BY 3.0)
Tooting Labour

How Rosena Allin-Khan voted on Social Issues #

Last updated: 14 December 2016

How Rosena Allin-Khan voted on Foreign Policy and Defence #

Last updated: 21 November 2017

How Rosena Allin-Khan voted on Welfare and Benefits #

Last updated: 16 November 2016

How Rosena Allin-Khan voted on Taxation and Employment #

Last updated: 28 November 2017

How Rosena Allin-Khan voted on Business and the Economy #

Last updated: 29 June 2017

How Rosena Allin-Khan voted on Education #

Last updated: 29 June 2017

How Rosena Allin-Khan voted on Constitutional Reform #

Last updated: 13 December 2017

How Rosena Allin-Khan voted on Home Affairs #

  • Has never voted on stronger enforcement of immigration rules
Last updated: 14 December 2016

How Rosena Allin-Khan voted on Environmental Issues #

Last updated: 12 September 2017

How Rosena Allin-Khan voted on Transport #

Last updated: 12 September 2017

Note for journalists and researchers: The data on this page may be used freely, on condition that TheyWorkForYou.com is cited as the source.

For an explanation of the vote descriptions please see the FAQ entries on vote descriptions and how the voting record is decided