Rory Stewart

The Secretary of State for International Development

Conservative MP for Penrith and The Border

@RoryStewartUK https://facebook.com/RoryStewartPenrith

How Rory Stewart voted on Social Issues #

Last updated: 13 June 2018

How Rory Stewart voted on Foreign Policy and Defence #

Last updated: 9 April 2019

How Rory Stewart voted on Welfare and Benefits #

Last updated: 8 May 2018

How Rory Stewart voted on Taxation and Employment #

Last updated: 19 November 2018

How Rory Stewart voted on Business and the Economy #

Last updated: 12 November 2018

How Rory Stewart voted on Health #

Last updated: 11 September 2015

How Rory Stewart voted on Education #

Last updated: 29 June 2017

How Rory Stewart voted on Constitutional Reform #

Last updated: 20 March 2019

How Rory Stewart voted on Home Affairs #

Last updated: 14 December 2016

How Rory Stewart voted on Environmental Issues #

Last updated: 11 July 2018

How Rory Stewart voted on Transport #

Last updated: 31 October 2017

How Rory Stewart voted on Housing #

Last updated: 3 May 2016

How Rory Stewart voted on Miscellaneous Topics #

Last updated: 5 September 2018

Note for journalists and researchers: The data on this page may be used freely, on condition that TheyWorkForYou.com is cited as the source.

For an explanation of the vote descriptions please see the FAQ entries on vote descriptions and how the voting record is decided

Profile photo: © Parliament (CC-BY 3.0)