Jo Swinson

Deputy Leader, Liberal Democrats

Profile photo: © Parliament (CC-BY 3.0)
East Dunbartonshire Liberal Democrat

How Jo Swinson voted on Social Issues #

Last updated: 14 December 2016

How Jo Swinson voted on Foreign Policy and Defence #

Last updated: 11 September 2017

How Jo Swinson voted on Welfare and Benefits #

Last updated: 16 November 2016

How Jo Swinson voted on Taxation and Employment #

Last updated: 12 September 2017

How Jo Swinson voted on Business and the Economy #

Last updated: 29 June 2017

How Jo Swinson voted on Health #

Last updated: 11 February 2015

How Jo Swinson voted on Education #

Last updated: 29 June 2017

How Jo Swinson voted on Constitutional Reform #

Last updated: 22 February 2017

How Jo Swinson voted on Home Affairs #

Last updated: 7 June 2016

How Jo Swinson voted on Environmental Issues #

Last updated: 12 September 2017

How Jo Swinson voted on Transport #

Last updated: 12 September 2017

How Jo Swinson voted on Miscellaneous Topics #

Last updated: 2 February 2016

Note for journalists and researchers: The data on this page may be used freely, on condition that TheyWorkForYou.com is cited as the source.

For an explanation of the vote descriptions please see the FAQ entries on vote descriptions and how the voting record is decided