Tom Brake

Liberal Democrat Spokesperson (Foreign Affairs)

Profile photo: © Parliament (CC-BY 3.0)
Carshalton and Wallington Liberal Democrat

How Tom Brake voted on Social Issues #

Last updated: 14 December 2016

How Tom Brake voted on Foreign Policy and Defence #

Last updated: 11 September 2017

How Tom Brake voted on Welfare and Benefits #

Last updated: 16 November 2016

How Tom Brake voted on Taxation and Employment #

Last updated: 12 September 2017

How Tom Brake voted on Business and the Economy #

Last updated: 29 June 2017

How Tom Brake voted on Health #

Last updated: 11 September 2015

How Tom Brake voted on Education #

Last updated: 29 June 2017

How Tom Brake voted on Constitutional Reform #

Last updated: 22 February 2017

How Tom Brake voted on Home Affairs #

Last updated: 14 December 2016

How Tom Brake voted on Environmental Issues #

Last updated: 12 September 2017

How Tom Brake voted on Transport #

Last updated: 12 September 2017

How Tom Brake voted on Housing #

Last updated: 3 May 2016

How Tom Brake voted on Miscellaneous Topics #

Last updated: 2 February 2016

Note for journalists and researchers: The data on this page may be used freely, on condition that TheyWorkForYou.com is cited as the source.

For an explanation of the vote descriptions please see the FAQ entries on vote descriptions and how the voting record is decided